Tag : alkohol

3 posts

Święta i karnawał o światowym smaku
I znów północ zastała cię w centrum miasta. Twoja ulubiona koleżanka pozwoliła ci poznać miasto na nowo. Jeszcze przed chwilą byłeś w jakimś PUB-ie, a tam kufle, kielichy i karafki, gdzieś dalej rzucają Ci się w oczy foremki do lodu i miarki barowe, a jeszcze dalej w głębi kolorowe napoje wyskokowe… Kilka z nich dziś spróbowałeś, a nazajutrz powrót do obowiązków…
nalewka
W obecnych czasach dzięki olbrzymiemu dostępowi do informacji i różnorodnych produktów ludzie zapewniają olbrzymie okazji w zakresie gastronomii. Pomimo to niektóre rodzime artykuły cieszą się niezmiennym powodzeniem – w Polsce do tych wyrobów zdecydowanie zaliczają się rozmaitego rodzaju nalewki, zazwyczaj robione z sezonowych owoców. Co mimo to da się zrobić, gdy sezon na konkretne owoce już przeminął? Na szczęście rozwiązań jest wiele – istnieją świetne techniki na nalewki robione z owoców możliwych do kupienia o każdej porze roku. Trzeba do nich od lat znana z doskonałego smaku cytrynówka. Można ją zrobić samemu, aczkolwiek nie za każdym razem jest to zadanie proste – oprócz tego, jak w przypadku każdych nalewek, konieczne jest przeczekanie paru tygodni, a choćby miesięcy. Dlatego też kupienie gotowej jest zdecydowanie najlepszą możliwością dla osób mniejszą ilość cierpliwych lub takich, które wysoce chcą poczęstować gości doskonałym napojem.
butelki wina
Dotąd wino wywoływało skojarzenia z wysmakowaną elegancją i pałacową etykietą. Nasza narodowa tradycja daleka jest od delikatnych bukietów i delektowania się smakiem. Na większych ważnych uroczystościach króluje nieśmiertelny kieliszek oraz wesołe sto lat.
PAGE TOP