Ważny dzień, tak najłatwiej i najbardziej dokładnie jesteśmy w stanie zdefiniować dzień naszego ślubu. Większość jednocześnie określi go jako coś najbardziej istotnego, gdyż jednakowoż jest to przekroczenie kolejnego progu w swoim życiu. Oto ostatecznie decydujemy się na ślub z osobą, którą kochamy i z którą pragniemy być na dobre i na złe. Ta cudowna deklaracja nie zawsze wychodzi zwycięsko w batalii z rzeczywistością. Są różnorodne powody, w które nie warto wnikać. Najważniejsze to wierzyć, iż będzie się układało, a jeśli życzymy naszej parze wszystkiego najcudowniejszego, musimy zdradzić kilka porad przed ślubem.

Wesele pod namiotem
Autor: county marquees
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętaj, by podziękować rodzicom. To dość nowy i niezwykle pozytywny zwyczaj, który podkreśla wkład rodziców w wychowanie młodej pary. Jest to wzruszające jednocześnie dla nowożeńców, jak i tym bardziej dla rodziców, którzy zasłużenie zostają tak wspaniale docenieni. Obserwowali swoje dzieci przez całe dotychczasowe życie, a obecnie, gdy oni rozpoczynają swoje życie i będą zakładać rodzinę, dostają wspaniałe podziękowania. Przy tym wszystkim trzeba pamiętać o podziękowaniach dla gości weselnych. To niby powszechny zwyczaj, a przez to zdarza się, że możemy o nim zapomnieć, ponieważ właśnie jest tak znany. To warte podkreślenia, iż tak wiele gości jest na weselu, iż chcieli przyjść, przyjechać nie rzadko z drugiego końca Polski, żeby świętować to cudowne dla was wydarzenie.

Właściwe porady przed ślubem (sprawdź jak przygotować sie do ślubu link do strony) powinny też skupiać się na aspektach – jakby to powiedzieć – bardziej technicznych. Na przykład, suknia ślubna panny młodej. Wiadomo, iż każda kobieta pragnie prezentować się jak najbardziej wykwintnie, to przecież dla niej wielkie wydarzenie. Często więc wiele kobiet wybiera suknie, co prawda, niebywale piękne, lecz tym samym niezbyt funkcjonalne i niewygodne. Co się w takim momencie może zdarzyć? Poza brakiem komfortu też gorsze samopoczucie. Pamiętajmy, że ślub trwa naprawdę długo, powinniśmy jednakowoż wyglądać wspaniale, lecz czuć się także jak najbardziej swobodnie. W tym samym klimacie trzeba pamiętać o pozostałych elementach ubioru, przykładowo coś, co dotyczy jednocześnie panny młodej, jak i pana młodego: odpowiednie obuwie. Źle dobrane buty mogą być dostarczycielem wielu przykrości, a jeśli te nieprzyjemności uaktywnią się w tańcu, to naprawdę trudno będzie zachować dobry nastrój. Nie pozwólmy na takie coś i jeśli mamy sposobność podzielmy się tą poradą z panną młodą i panem młodym.