Wielu osobom, które usłyszą kwotę za fotografie podczas wesela może się wydawać, że jest to bardzo drogo. W końcu cóż to jest wielkiego wziąć do ręki aparat i porobić trochę zdjęć. Każdy z obecnych na weselu przecież da sobie doskonale z tym radę, i nie trzeba będzie przeznaczać kilkuset złotych za weselny album. I faktycznie, są pary które nie będą się decydowały na wynajęcie fotografa, albo z powodów finansowych, albo dlatego że wolą aby zdjęcia robili im weselni goście. Lecz nawet jeżeliby się najbardziej nawet starali, to i tak nie będzie to to, co profesjonalna sesja dobrego fotografa.

Ślub
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Raz, że fotograf ślubny łódź będzie dysponował dużo lepszym sprzętem. Nierzadko są to urządzenia za kilkanaście tysięcy złotych, lecz dzięki temu, że posiadają takie możliwości, to i fotografie z nich będą wychodzić najwyższej jakości. Zwykły uczestnik wesela najczęściej będzie mógł robić zdjęcia zwykłym kompaktem, nieliczni być może będą właścicielami lepszych cyfrówek, ale i tak prawie na pewno ich jakość będzie dużo mniejsza w porównaniu z profesjonalnym sprzętem.

Następną rzeczą jest doświadczenie, jakie zyskuje się przez długie lata. Wykonanie dobrego zdjęcia ślubnego nie będzie tak łatwe, jak wielu ludziom się wydaje. Trzeba odpowiednio je wykadrować, dobrać ostrość i oświetlenie, i wtedy dopiero można będzie powiedzieć, że zdjęcie będzie ładne. Fotografie wykonywane przez weselników po prostu są, jako pamiątka będą się nadawać. Ale chwile takiej jak przysięga małżeńska, założenie obrączek czy pierwszy małżeński toast raczej powinny prezentować się jak najlepiej, w końcu są pamiątką na resztę życia. A żeby takie wykonać, to będzie potrzeba naprawdę dużej praktyki i doświadczenia, które się zyskuje przez lata fotografowania. Jest jeszcze jeden aspekt, dla jakiego warto pomyśleć o wynajęciu fotografa na wesele. Każda para młoda otrzymuje pamiątkowy album, w którym będą się najpiękniejsze ujęcia, jeśli fotografa nie będzie, to trzeba będzie samemu go zrobić, ale i tak z pewnością nie będzie on tak ładny, jak z ręki profesjonalisty.