Jeśli zostałeś teraz zaproszony na wesele, które ma miejsce w najbliższym czasie, wówczas niewątpliwie zastanawiasz się właśnie, co wręczyć parze młodej w prezencie. Okazuje się, że współcześnie jest to jeden z największych kłopotów, z jakimi muszą się mierzyć goście na weselu. Sprawa komplikuje się mocno zwłaszcza w wypadku kiedy nie znasz za dobrze pary młodej, a na ślub udajesz się raczej grzecznościowo. Jeśli znalazłeś się dokładnie w takiej sytuacji, wtedy przejrzyj nasz mini poradnik dotyczący tego, co teraz wypada dawać w prezencie ślubnym, a co już obecnie wyszło z mody.

Jeszcze parę lat wcześniej zdecydowanie nie miałbyś właściwie żadnych problemów – wówczas zwykle dawało się parze młodej jako prezent pieniądze. Nie było praktycznie żadnych wyjątków od tej reguły – może poza rodzicami państwa młodych, którzy zwykle dają im jakiś duży prezent na nową drogę życia. Również starsze osoby z rodziny czasami wręczały jeszcze prezenty materialne, bowiem za ich czasów taka właśnie była tradycja.Dzisiaj jednak coraz częściej odchodzi się od podarunku w formie pieniężnej. Coraz więcej ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że taki prezent zwykle świadczy o tym, że nie zna się zbyt dobrze państwa młodych i tak naprawdę nie ma się żadnego pojęcia, który prezent by ich ucieszył. Dlatego właśnie obecnie stopniowo zaczyna się wracać do prezentów materialnych, które bez wątpienia świadczą o trochę większym zaangażowaniu osoby wręczającej podarunek. Włożenie banknotów do koperty zajmuje właściwie kilka sekund, zaś kupno prezentu wymaga już trochę większego zaangażowania.

sesja weselna
Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jednak wpadłeś teraz w panikę, bo kompletnie nie masz pomysłu na podarunek i miałeś zamiar podarować po prostu pieniądze, wtedy na pewno nie możesz się załamywać. Zazwyczaj państwo młodzi robią listę prezentów, które chcieliby dostać. Jeżeli taką przygotowali, zwyczajnie wybierz coś z niej i odznacz, że kupisz daną rzecz. Najczęściej będą to różnego rodzaju urządzenia AGD – młodzi zazwyczaj w ten właśnie sposób chcą wyposażyć sobie kuchnię w nowym mieszkaniu. Sprzęt AGD zwykle jest zresztą najlepszym podarunkiem z okazji ślubu. Jeżeli zupełnie nie masz innego pomysłu, możesz postawić dokładnie na jakiś nowoczesny sprzęt AGD, na przykład robot kuchenny lub tego typu nietypowe urządzenia – pielęgnacja ciała, a dla panny młodej na przykład akcesoria do włosów (najlepsze suszarko-lokówki) .