Kiedy zabieramy się za planowanie swojego ślubu, to chcemy, by wszystko zostało wykonane jak najwspanialej, bo tylko wówczas mamy pewność, że na długo zapisze się on w naszej pamięci jako cudowne wydarzenie. Dlatego tak istotną rolę do wykonania posiada fotograf ślubny, który musi nam zapewnić niesamowite zdjęcia, które będą świetną pamiątką na dalsze lata, a jednocześnie podczas ich robienia, powinien okazać się w całości niewidoczny oraz właściwie wszyscy powinni zapomnieć o jego obecności. Jedynie wówczas możemy mieć pewność, że fotografie będą niewymuszone, autentyczne i wręcz cudowne.

para nowożeńców na ślubie
Autor: Sokoban CN
Źródło: http://www.flickr.com
Warto pomyśleć jak powinien wyglądać plener

Poza fotografiami ze ślubu i z zabawy, bardzo istotne są też te zrobione w plenerze. To tam para młoda może zaszaleć i odejść od poważnego podejścia do calutkiego wydarzenia. Im fajniejszy okaże się plener, tym wspanialszą pamiątką będzie, lecz warto pamiętać, że musi pasować do charakteru państwa młodych. Dobrze będzie, kiedy najęty do tego zadania fotograf będzie miał nie tylko sporo pomysłów, lecz też i będzie znał właściwe miejsca, do wykonania takich zdjęć (przykłady: https://www.planujemywesele.pl/katalog/1/kategoria/fotografia-slubna/miasto/slupsk,651). To on powinien wyjść z propozycją, szczególnie jeśli dana para młoda nie jest do końca przekonana, gdzie mają odbyć się tego rodzaju zdjęcia.

Trzeba wziąć go z poleceniaJeśli chcemy posiadać świadomość, że w naszym albumie pojawią się piękne zdjęcia, że fotograf będzie otwarty na nasze pomysły, ale równocześnie nie będzie widoczny na sali oraz w kościele, to warto wziąć takie osoby z polecenia. Wystarczy w tym celu przejrzeć albumy ślubne przyjaciół, popatrzeć na portfolia zamieszczone w sieci, a już będziemy mieli pogląd na calutką sytuację i prościej będzie nam zadecydować, czy konkretny fotograf okaże się tym, kogo poszukujemy do zatrzymania tego jakże istotnego dla nas dnia.