Wesele to ceremonia, na której każdy chciałby wypaść jak najlepiej. Spotykamy się z całą rodziną oraz znajomymi, a także – co najistotniejsze – bierzemy udział w niezwykłym dniu dla Państwa Młodych – dlatego po prostu wypada wyglądać odpowiednio. Co wobec tego na siebie założyć, by nie popełnić żadnej gafy i doskonale się prezentować?

polecamy
Autor: Che Rosales
Źródło: http://www.flickr.com
Panowie są w najprostszej sytuacji, bowiem do wytwornej stylizacji wystarczy starannie dopasowany garnitur. Koszula nie musi być biała – ten kolor wykle wybiera pan młody. Można pobawić się kolorystyką, lecz zbyt nie szaleć, ponieważ to doniosła ceremonia. Krawat musi harmonizować z całością. Zawsze najlepiej sprawdzają się konwencjonalne kolory, które każdemu pasują (polecamy).

Kobiety mają naturalnie większy kłopot, ponieważ znalezienie ładnego stroju wcale nie jest takim łatwym zadaniem. Sukienki weselne można dostać właściwie w każdym sklepie, lecz nie każda będzie pasować do naszej figury lub pasować nam pod względem koloru. Na zakupy nie można wybierać się na ostatnią chwilę, gdyż w nerwach z pewnością nic nie trafimy. Lepiej jest zarezerwować sobie wolną sobotę parę tygodni wcześniej, aby bez pośpiechu przymierzyć ubrania i mieć czas do zastanowienia.

Czego zatem szukać?Sukienka musi podkreślać sylwetkę, a jednocześnie nie ograniczać ruchów. Falbany zostawmy dla Panny Młodej, lepiej sprawdzają się proste kreacje, jakie można ożywić ciekawymi dodatkami, między innymi paskiem, butami czy torebką.

Warto też mieć jakieś okrycie wierzchnie, ponieważ obecnie sale zazwyczaj są klimatyzowane i siedząc może nam być zbyt chłodno. Także spacer w późniejszych godzinach mógłby skończyć się przeziębieniem, szczególnie gdy po kilku gorących zabawach na parkiecie chcielibyśmy ochłodzić się na tarasie – w takiej sytuacji warto jest coś na siebie nałożyć.

Nie zapominajmy też, że sukienki nie powinny przyćmić najważniejszych stylizacji, którymi w taki dzień są suknie ślubne. To Panna Młoda ma wyglądać najbardziej wyjątkowo, więc nie odbierajmy jej tego w dniu, gdy chce być najpiękniejsza. Jeżeli interesują cię piękne kreacje, Łódź to miasto, w jakim można znaleźć wiele sklepów z interesującymi i przyciągającymi uwagę propozycjami. Wybierając się tam na zakupy na pewno znajdziesz coś, co ci się spodoba i już nie będziesz mieć problemu, w co się ubrać na wesele.