Zimowe miesiące to okres, kiedy wszyscy tęsknią za ciepłem, a już w szczególności za wypoczynkiem na jakieś piaszczystej plaży. Znajdzie się na świecie takie miejsca, gdzie tego typu marzenia się spełniają, a należą do nich na przykład Seszele.

Seszele
Autor: Andrew Moore
Źródło: http://www.flickr.com
Położone są one na zachodzie Oceanu Indyjskiego, niecałe dwa tysiące kilometrów od Afryki. Składają się z ponad stu wysp, z których jedynie część jest zamieszkała, i przyciągają turystów swoim bogactwem przyrody, przepięknymi plażami i niezwykle przyjaznym klimatem. Bardzo dużym plusem są też doskonałe warunki do nurkowania i bogactwo życia pod wodą.

Pomimo, że Seszele leżą stosunkowo niedaleko od równika, to nigdy nie będą tam występować tam bardzo wysokie upały, maksymalne temperatury rzadko będą przekraczać trzydzieści stopni, a dodatkowo wszystkich chłodzi przyjemna bryza. Nie ma tam również problemów z cyklonami, jakie niszczą inne popularne miejsca turystyczne, przez co wyspy te cieszą się ogromną popularnością w zasadzie przez cały rok, i cały rok panują na nich świetne warunki do pobytu.

Na Seszelach
Autor: Gerwin Sturm
Źródło: http://www.flickr.com

Do Seszeli pewien czas temu przylgnęło miano placu zabaw dla milionerów, i faktycznie do niedawna były one uważane za bardzo drogie i ekskluzywne. Jednak w turystycznych ofertach zaczęły się pojawiać tańsze wycieczki, dostępne dla przeciętnych turystów, do zniżenia cen przyczyniła się również rosnąca konkurencja między liniami lotniczymi. Rzecz jasna planując tam wakacje należy się liczyć z większym wydatkiem, niż przy bliżej leżących krajach, ale różnice cały czas maleją.

Popularnym miejscem wyjazdów na te wspaniałe wyspy stał się Wrocław, to właśnie z tego miasta wyrusza duża liczba wycieczek na nie. Na Seszelach nie ma jakiś specjalnych zagrożeń, zalecane szczepienia są dokładnie takie, jak do innych państw tego rejonu. Żeby wylecieć na te wyspy trzeba mieć ważny przez kilka miesięcy paszport, konieczne będzie również nabycie wizy, ale to bez problemów można będzie załatwić już na lotnisku w miejscu docelowym. Jeżeli będzie chodzić o bagaż, to obowiązkowo należy wziąć maskę do pływania, kąpielówki i dużo kremu do opalania.