Dobór oprawy muzycznej na uroczystości weselne, czy inną imprezę jest identycznie istotny co wybór sali weselnej. Dobre pokarmy i wspaniała muzyka zapewniają sukces i wspaniałą rozrywkę, którą biesiadnicy będą mile i długo wspominać.

zespół muzyczny na wesele
Autor: United States Navy Band
Źródło: http://www.flickr.com

Decyzja zależy od preferencji muzycznych, przewidywanego charakteru wesela i budżetu. Dobre zespoły muzyczne czy DJ’e mają zajęte terminy z wielkim wyprzedzeniem, więc nie ma co zwlekać z tą decyzją i w krótkim czasie po wyborze daty i rezerwacji czasu sali weselnej wypada zabrać się za wybieranie oprawy muzycznej.

Oprawa muzyczna imprez to znacząca sprawa. Każdy wyraża inny poziom muzyczny, repertuar, różne instrumenty. Na to wszystko składa się opłata, jaką młodzi powinny zapłacić za prawie całonocny koncert. Najważniejsze, ażeby na początku ustalić jaką sumę pieniędzy jesteśmy w stanie zapłacić. Dobrze jest jeżeli zespół jest w stanie zagrać kawałki jakie przekażecie mu wcześniej zza ich arsenału – Zobacz szczegóły na stronie http://strings.art.pl/portfolio/gala-z-the-strings/. Trzeba również mieć na uwadze, że są jeszcze kapele, jakie śpiewają jedynie w języku polskim, co eliminuje angielskojęzyczne hity.

zespół na wesele
Autor: Infrogmation of New Orleans
Źródło: http://www.flickr.com

Uszczupla to w dużej mierze listę piosenek co może wpłynąć negatywnieujemnie na odbiór zabawy przez młodych gości, jacy z chęcią pośpiewali i potańczyliby przy dźwiękach zagranicznych szlagierów. Przed zatwierdzeniem umowy trzeba również spytać o ekwipunek nagłaśniający, choćbyśmy się na tym w ogóle nie znali. Podajmy zespołowi wiadomość, na której sali odbędzie się wesele, by mogli stwierdzić, czy są ją w stanie przyzwoicie nagłośnić.

Bez względu na typ wybranej muzyki koniecznie wcześniej skonsultujcie swoje oczekiwania co do rozrywek weselnych i powiadomcie o atrakcjach szczególnych wesela, jeśli takie są przewidziane. Dla pewności bieg działań, plan i jakiekolwiek niuanse utrwalić w umowie. Należy też ustalić, czy cena za usługi obejmuje oznaczony czas, po przekroczeniu jakiego należy dopłacić i jaka jest przypuszczalna dopłata. Oprawa muzyczna imprez to również zadbanie o aktywny udział gości w imprezie. O to świetnie zadba wodzirej. Roztropnie i dynamicznie porwie wszelkich gości do aktywnej zabawy.