Nowoczesne wesela są popularniejsze, natomiast coraz mniejsza ilość osób organizuje tradycyjne polskie wesela, na którym obowiązkowo jest zespół weselny, oraz mają miejsce przeróżne gry. Dużo ludzi z tradycji pragnie zachować pewne standardy, jak powitanie chlebem oraz solą albo wylosowanie następnej młodej pary z pomocą bukietu i krawata.

Osoby profesjonalnie zajmujące się planowaniem wesel gwarantują liczne atrakcje weselne, które mogą uczynić taki dzień jeszcze bardziej wspaniałym. Jakie atrakcje podczas tego dnia będą doskonałe? Pytanie na pewno nie jest łatwe szczególnie, że wybór jest całkiem spory. Pewnie nie będzie to zaskakujące, ale najważniejszą zasadą, którą należy się kierować jest to, by nie przesadzić z ilością zabaw. Nadmiar atrakcji może podziałać odwrotnie – prowadzić do znużenia. Do tego, zbyt duża ilość nie dość, iż kosztuje sporo, to zapewne nie będzie doceniona przez gości.
atrakcje na weselu
Autor: KJD2007
Źródło: http://www.flickr.com

A to dlatego, że przecież każdy z nas chciałby mieć czas na krótki odpoczynek, dokończenie posiłku w spokoju jak i porozmawianie z Parą Młodą. Jeżeli przez cały czas będą zajmowani ogromną liczbą atrakcji, to z pewnością prędko się zmęczą i zabawa skończy się dużo szybciej niż przewidywano. Atrakcje trzeba wybierać z wielką starannością, odrzucić te mniej ciekawe, zdecydować się na ich mniej ale z tych oryginalniejszych, jak fotobudka. To niezwykle łatwy do obsługi aparat, który robi zdjęcia. Natychmiast je drukuje, mamy pamiątkę na całe życie. To fantastyczny pomysł na urozmaicenie przyjęcia weselnego, lecz także innego typu imprez, jak wieczór panieński lub impreza firmowa. Dość popularny jest również ostatnio taniec na chmurze, czyli taniec w dymie produkowanym przez specjalne maszyny. Miast tego możemy zdecydować się przykładowo na takie atrakcje na wesele – jak taniec wśród balonów, z żywymi, egzotycznymi motylami, lub również ciekawy taniec w chmurze baniek mydlanych.

Pamiętajmy, żeby wybierać ciekawe, sprawdzone atrakcje oraz nie przesadzać z ich ilością. To, że sami uwielbiamy tego rodzaju aktywności, nie znaczy niestety, iż spodobają się one gościom na zabawie weselnej. Na tego typu zabawie na pewno powinna liczyć się jakość, nie ilość, dlatego lepiej zdecydować się na kilka sprawdzonych zabaw, niż zapewniać ich wiele, które mogą w ogóle być nieodpowiednio przygotowane oraz być w ostateczności klapą.