Każda przyszła para młoda marzy, by uroczystości weselne były znakomite. Wybór barw stanowi bardzo ważny składnik dekoracyjny i powinno się o nim pomyśleć już na etapie planowania przyjęcia weselnego.

Dzięki temu suknie druhen, zaproszenia i różne dodatki będą ze sobą doskonale współgrały.

ozdoby na wesele
Autor: Shelley N.
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z trendów zauważalnych zarówno w kolekcjach topowych projektantów sukien ślubnych, jak i w propozycjach dekoratorów sal weselnych, jest powrót do naturalności. Ozdoby wykonane z ekologicznych surowców, podziękowania dla gości w postaci uroczych miodzików, bukiet ślubny, to szczególne rozwiązania.

Dobór kwiatów jest zależny od przewodnich odcieni, ale także w wypadku kwiatów sezonowych od pory roku. Poza bukietem kładziemy je również w kościele, także na sali. Zawsze można wyjść poza normę i pokazać je w niezwykłej formie. Atrakcyjnym wyjściem może być wykorzystanie kolorowanej wody do wazonów.

W przygotowaniu i doborze dekoracji ślubnych kluczowe jest zachowanie proporcji w stosunku do wnętrza. Ozdoby nie mogą być zanadto duże, nie mogą przytłaczać, jednak nie mogą być również nazbyt malutkie, ponieważ nie odniosą zaplanowanego efektu.

Każde części dekoracji muszą być podporządkowane weselnej stylizacji. Bez względu na to, czy aranżujemy wesele w stylu romantycznym, rustykalnym, bądź historycznym, muszą pasować do wybranej myśli przewodniej, stanowić zwartą całość. Dekoracje weselne www. florysta.net Wrocław mogą być przygotowywane w oparciu o kompozycje z kwiatów, albo całkowicie bez kwiatów, w oparciu o ozdoby szklane, z papieru, czy nawet z drewna i plastykowe. Bezcenne w komponowaniu weselnych dekoracji jest też oświetlenie, jakie samo w sobie stanowi piękną dekorację. Mogą to być świeczki i abażury postawione na stolach, podłogach, parapetach tworząc wyrafinowany klimat.

Barwy wybierane na ten wielki dzień są odzwierciedleniem indywidualności i stylu Państwa Młodych.

Bardzo ważne jest to, aby każde weselne ozdoby były ze sobą spoiste kolorystycznie, przy czym trzeba postawić na dwa, góra trzy kolory. Dobrze, jeżeli wyselekcjonowane kolory będą w uzupełniających się i współgrających ze sobą tonach.