Organizacja własnego ślubu to autentyczne wyzwanie, które pochłania bezlik czasu i energii. Narzeczeni muszą wykazać się nie lada cierpliwością podczas wyboru tak niezbędnych elementów uroczystości ślubnej jak stroje ślubne lub obrączki ślubne. Zachęcamy do skorzystania ze wskazówek naszego przewodnika i świadomego doboru obrączek, jakie mają być znakiem Waszej miłości oraz zawartego małżeństwa.

ślub
Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com
Zgodnie z obyczajem obrączki kupuje narzeczony. Najbardziej rozpowszechnione wzory obrączek to te bez ozdób, gładkie stworzone z żółtego złota jakie osiągalne są praktycznie “od ręki” (odwiedź). Możemy je bowiem odebrać w ciągu doby. W przypadku obrączek wykonywanych na zamówienie albo ozdabianych fantazyjnymi elementami musimy czekać kilka tygodni. W okresach, kiedy zawieranych jest najsporzej małżeństw, okres ten może się nawet wydłużyć. Toteż złóżcie wizytę jubilerowi nie później niż 2 miesiące przez zaślubinami. Kształt (trzy przekroje do doboru), szerokość (najczęściej 4 bądź 5 milimetrów), typ kruszcu i sposób wykończenia (piaskowanie, polerowanie) – to cechy, jakie stosownie do gustu i potrzeb możemy bez ograniczeń zestawiać, tworząc wymarzony wzór obrączki. Na dodatek możemy również zdecydować się na oprawienie w niej jednego bądź paru brylantów, co nada jej unikalny charakter, lecz też podwyższy opłatę. Wielkim zainteresowaniem cieszą się również obrączki ślubne klasyczne – polerowane, półokrągłe, lub płaskie.

Kruszec, z którego zrealizowane będą obrączki, powinien być szlachetny, bowiem symbolizuje trwałość a także czystość uczuć. Narzeczeni najentuzjastyczniej wybierają złote obrączki ślubne. Produkty z tego tradycyjnego kruszcu można bez trudu powiększać a także zmniejszać. Złoto jest stosunkowo trwałym surowcem, jednak powierzchnia może się zarysować bądź wycierać. Musimy wówczas oddać obrączki ślubne do jubilera, który wypoleruje je czy po raz drugi nałoży mat więc znowu będą wyglądać jak w dniu przyrzeczenia. Popularne są też zestawiania dwóch różnych kruszców w jednym wzorze, a więc dla przykładu białego oraz żółtego złota.

obrączki
Autor: Parekh Cards
Źródło: http://www.flickr.com
Dla tych z Was, którzy są uczuleni na złoto, jubilerzy mają w swojej ofercie hipoalergiczne obrączki ślubne (http://diafani.pl/Zegarki-c15|http://diafani.pl/Pierscionki-c16″>http://diafani.pl/Pierscionki-c16|http://diafani.pl/Wisiorki-c17″>http://diafani.pl/Wisiorki-c17|http://diafani.pl/Kolczyki-c18″>http://diafani.pl/Kolczyki-c18|http://diafani.pl/Bransolety-c19″>http://diafani.pl/Bransolety-c19|http://diafani.pl/Obraczki-c25″>http://diafani.pl/Obraczki-c25|http://diafani.pl/Lancuszki-c21″>http://diafani.pl/Lancuszki-c21|http://diafani.pl/Krzyzyki-c22″>http://diafani.pl/Krzyzyki-c22|http://diafani.pl/Medaliki-c23″>http://diafani.pl/Medaliki-c23|http://diafani.pl/Spinki-do-krawata-c24″>http://diafani.pl/Spinki-do-krawata-c24|”>|”>}) z tytanu. Ten nadzwyczaj odporny na uszkodzenia mechaniczne metal o stalowoszarej barwie też można zestawiać ze złotem – http://www.e-azur.pl/slub/obraczki-slubne.html.