Wszystkie twoje koleżanki są już po ślubie kościelnym. Miały bardzo głośne imprezy weselne, były tradycyjne zabawy, był zespół, przyjechała familia z najbardziej odległych zakątków naszego kraju, a nawet z zagranicy. Jacyś kuzyni i kuzynki, jakich nie widziano długie lata nagle pojawili się aż pierwsze, co przychodzi do głowy, to stwierdzenie: „ale żeście się zmienili”. Jak najbardziej, wszystko to jest ci znane, a często słyszysz pytania: kiedy przyjdzie na ciebie czas? Nie odpowiadasz, gdyż co prawda pragniesz mieć ślub kościelny, ale nie taki, jak wszyscy.

Fantazjujesz
śluby za granicą
Autor: porsche_chen2009
Źródło: http://www.flickr.com

o niezapomnianej uroczystości, na której nie będzie disco polo, bez odległej rodziny, której nigdyw życiu nie widziałaś na oczy, nie chcesz tych głupich zabaw, jakie kojarzą ci się jak najgorzej. Nie chcesz polskiego wesela, bo boisz się, iż będzie to wszystko wyglądać niczym w filmie Wojciecha Smarzowskiego – „Wesele”.

Boisz się, iż dojdzie do jakichś burd, zaczną się nieporozumienia, że alkohol uderzy do głowy i rozpoczną się niepokojące wypadki. Z drugiej strony myślisz, przecież to mój dzień, moje szczęście, czy muszę się nim dzielić z całą, nawet nieznaną częścią rodziny. To mój dzień. To dla mnie jest on najważniejszy, nie dla ludzi, którzy przybędą i wyjdą.

Zgodnie z tą myślą rozpoczynasz poszukiwania czegoś całkowicie odmiennego, dumasz, jakby to było, jakbym nie zrobiła wesela, zamiast tegoodnaleźć jakiś kościółek na bezludnej wyspie… Nagle czujesz przypływ olśnienia, czytałaś gdzieś o tym, czytałaś kiedyś, że można mieć slub cywilny za granica. Prowadzona tą myślą zasiadasz do laptopa i sprawdzasz informacji, na jakiej zasadzie to działa i czy można z tego skorzystać?

I już zaraz widzisz rezultaty, znajdujesz firmy, które załatwiają tego typu śluby, do większości krajów na świecie. A cena, to tak naprawdę zależy czy chcesz mieć ślub w Europie czy może w jakimś egzotycznym państwie to wartość się różni. Dzwonisz do jednej z firm (zobacz…), aby dowiedzieć się więcej i zyskać zbliżoną wycenę. Informacje, jakie uzyskujesz są bardzo zadowalające, na pewno bowiem nie przekroczysz swojego weselnego budżetu, a dodatkowo zachowasz finanse na podróż poślubną!

Teraz jedynie poinformuj najbliższą rodzinę o podroży za granicę, zdecydowanie będą szczęśliwi z twojego szczęścia. Na pewno też będą szczęśliwi, że polecą razem z wami!