Szafa dobrze ubranego mężczyzny rządzi się pewnymi prawami. I choć panowie coraz funkcjonują w świecie mody, niektóre sytuacje wprawiają ich w niemałe zakłopotanie . Sytuacje takie występują np. w przypadku kupna koszul. Mężczyzna spogląda zmieszany na sklepowe półki i nie ma pojęcia tak naprawdę czego szuka. Po krótkim czasie zirytowany wybiera ”pierwszą z brzegu” i wychodzi z upolowaną zdobyczą, radosny jak ptaszek na wiosnę, że ma to za sobą. Na co więc zwrócić uwagę w czasie zakupów aby ustrzec się owych sytuacji?

Moda męska
Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze: na materiał. Jeżeli jest to bawełna, to zakup z całą pewnością będzie udany. Bawełniane koszule są najbardziej uniwersalne, przepuszczają powietrze, a ich największą chyba zaletą jest wygoda. Kolejna kwestia to dopasowanie, gdyż aby koszula spełniała swoje zadanie powinniśmy ją właściwie dobrać do sylwetki. Szczupli mężczyźni mogą pozwolić sobie na koszule slim fit tzw. taliowane, natomiast panowie o bardziej pokaźnych gabarytach powinni uważać, by koszula nie była zbyt obszerna – za duży kołnierzyk źle wpłynie na wygląd krawata. Mankiety zapinane na guziki możemy, lecz nie musimy łączyć z krawatem tudzież muchą. Z kolei koszula na spinki jest bardziej dystyngowana, dlatego wymaga założenia wymienionych dodatków.
Koszule męskie
Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com

Kolor to dylemat, który stwarza chyba najwięcej kłopotu. Na pewno należy posiadać w swojej szafie białą koszulę, z racji tego, iż pasuje w zasadzie do wszystkiego. Kiedy nie mamy pomysłu na to, która koszulę założyć, biała jest zawsze dobrą alternatywą. Uniwersalnym kolorem jest także jasny niebieski. Świetnie wygląda w sytuacjach oficjalnych jak i codziennych.Mężczyźni powinni pamiętać by, koszule z krótkim rękawem pozostawić na nieformalne okazje i pod żadnym pozorem nie zakładać do nich marynarki.Nieodzownym dodatkiem do koszuli wizytowej jest krawat, który zwykle stanowi element wyrażający charakter mężczyzny. Jest dodatkiem ponadczasowym bez względu na różne trendy czy zmiany w świecie mody. Jak wynika z naszych obserwacji, nowy sezon niesie ze sobą zmiany we wzorach, kolorach i krojach krawatów, jednak moda często do nas wraca. Powinniśmy dlatego pokusić się o kilka znakomitych jakościowo krawatów, albowiem będzie to zakup na wiele lat. Pamiętajmy, krawat powinien być koniecznie o ton ciemniejszy od koszuli.