Jak przeciwdziałać monotonii w związku i wzmacniać poczucie więzi? Na takie pytania postaram się dać odpowiedź w poniższym tekście. Każde z partnerów jest autonomiczną jednostką, posiada inne spojrzenie na rzeczywistość. Dzielcie się swoimi wyobrażeniami, komunikujcie otwarcie o swoich oczekiwaniach. Nie wstydźcie się mówić o własnych uczuciach. Podkreślajcie, iż bardzo wam na sobie zależy. Czasem przyjemnie jest otrzymać od małżonka SMS z informacją: „Kocham Cię ogromnie”.

pończochy - sklep Amazing Girl
Autor: Amazing Girl
Źródło: http://amazinggirl.pl
Wspierajcie się w trudnych chwilach. Pamiętajcie, by od czasu do czasu zaskakiwać się czymś przyjemnym – przynieść prezent bez okazji, zorganizować wspólną wyprawę rowerową, wybrać się na basen, do teatru bądź na uroczystą kolację. Może warto rozważyć przygotowanie dań razem z małżonkiem? Na pewno wspólne „pichcenie” jest przyjemniejsze niż sytuacja, kiedy sfrustrowana po całym dniu żona stawia mężowi obiadek na stole. Jak możemy uatrakcyjnić sferę intymną?

Szczerze rozmawiajcie o swoich pragnieniach i fantazjach erotycznych. Pomyślcie o wykorzystaniu gadżetów erotycznych bądź o afrodyzjakach. Pomogą kabaretki, powabne pończoszki, czy inna damska bielizna jak tu.

W miarę upływu lat redukuje się poziom zadowolenia. To naturalny etap. Wzrasta poczucie ograniczenia wolności, zaś fascynacja erotyczna maleje. Pary wówczas niejednokrotnie wybierają proste rozwiązanie – rozwód. Wygasło uczucie, a więc nie warto się starać. W jaki sposób można przeciwstawiać się rutynie ? Powracajcie do miejsc, w jakich spotykaliście się w trakcie pierwszych randek. Podsycajcie wzajemną fascynację erotyczną poprzez wstrzemięźliwość od siebie. Czasowa abstynencja, chociaż niemodna, z pewnością skutecznie podwyższy libido. W nagrodę bielizna erotyczna z pewnością nie zaszkodzi żadnej ze stron.

Podejmujcie wspólne działania, zróbcie remont mieszkania bądź grajcie w szachy. Wspólnie spędzany czas zbliża do siebie. Nie każcie domyślać się partnerowi, o co wam idzie. Małżonek nie jest wróżką. Pracujcie nad komunikacją w związku. Prawdomówność to podstawa. Słyszcie, nie tylko słuchajcie. Nauczcie się negocjować. Nie oczekujcie sielanki, nie wykazując inicjatywy. Dużo zależy od naszych wyobrażeń o szczęśliwym małżeństwie. Pragnienie utrzymania związku warunkuje motywację do szukania porozumienia i znoszenia niewygód.

Ale przede wszystkim umiejcie docenić bliskość ukochanego, ukochanej i zadbajcie o swój rozwój indywidualny, bowiem mając poczcie zadowolenia, łatwiej wam będzie cieszyć się ze związku.