Liście czerwonej herbaty zaraz po zbiorach poddawane są pobieżnemu procesowi fermentacji, jaki nie burząc liści farbuje ich krawędzie na czerwonawy kolor. Fermentacja ta czyni, iż napar z suszu czerwonej herbaty ma ziemisto-korzenny smak i zapach. Na wyjątkową obserwację wśród herbat czerwonych zasługuje tak zwany zabójca tłuszczu. Pu-Erh, herbata, bez której mało kto umie sobie przedstawić dietę odchudzającą.

herbata
Autor: surtr
Źródło: http://www.flickr.com

W trakcie procesu produkcji przejmuje wielu przymiotów przyśpieszających naszą przemianę materii, a co za tym idzie powiększa spalanie tłuszczów. Żeby sparzony napar zatrzymał najwspanialsze zalety smakowe, swój nadzwyczajny zapach i własności zdrowotne, herbatę należy sparzyć w porcelanowym czajniczku w miękkiej wodzie pozbawionej soli, wapnia i magnezu, przez 3 do 7 minut. Napar z czerwonej herbaty działa pobudzająco na wytwarzanie soków trawiennych i ożywia pracę jelit, co przyśpiesza przemianę materii, a w efekcie spalanie tłuszczów. Ciekawe szczegóły: magiaorientu.com.pl/category/herbaty-kwitnace-biale.

Obniża pułap cholesterolu i ciśnienie krwi, polepszając przy tym krążenie. Codzienna szklanka czerwonej herbaty ma zbawienny wpływ na funkcjonowanie organów wewnętrznych: zwłaszcza systemu pokarmowego i wątroby, a zawarty w niej fluor, wspiera chronić uzębienie przed próchnicą. Polepsza pamięć, koncentrację i stan ducha. Przyśpiesza niszczenie toksyn z organizmu, również hartuje system. Interesująca oferta: magiaorientu.com.pl/category/herbaty-czerwone.

Działanie moczopędne czerwonej herbaty filtruje układ z powstających wytworów przemiany materii, a picie dużych ilości tego napoju, całkowicie gasi pragnienie. Herbata czerwona przyśpiesza metabolizm, jaki wyzwala pokłady energii zgromadzone w redukującej się tkance tłuszczowej bywa nadzwyczaj dobrą sposobnością do wyrobienia w sobie pragnienia aktywności fizycznej. Samo picie herbaty nie wyzwoli od za bardzo obfitej tkanki tłuszczowej.

herbata
Autor: Frank Haferkorn
Źródło: http://www.flickr.com

Herbaty zawijane w pączki to nie tylko smak, aromat, to również uroczy wizerunek herbaty. W toku parzenia herbaty w cudowny sposób stopniowo rozkładają się, jak rozkwitający kwiat. Herbaty zawijane wolno parzyć w małych dzbankach, albo sporych filiżankach. Jeden pąk wolno parzyć nawet do kilku razy.