„Jeśli jest zimno, herbata cię ogrzeje. Gdy gorąco, herbata cię ochłodzi” – mawiał w dziewiętnastym wieku William Gladstone. Ten brytyjski polityk już wtedy wiedział to, co naukowcy odkryli całkiem niedawno: że herbata nie ma działania odwadniającego, jak dotąd sądzono, ale szybko gasi pragnienie.

herbata na wagę
Autor: Czas na Herbatę
Źródło: Czas na Herbatę
Tylko nie ma w tym nic zaskakującego, skoro to właśnie herbatę z upodobaniem spożywają mieszkańcy najgorętszych zakątków naszej ziemi – w państwach arabskich czy na Sri Lance. Dla odmiany żeglarze mają inny patent. Ich herbata jest nie słodka, a słona. Ponieważ sól zatrzymuje wodę w organizmie i uzupełnia elektrolity, które tracimy podczas upałów.

Aby w pełni korzystać z herbacianych dobrodziejstw, zarówno smakowych jak też zdrowotnych, należy kupować dobre gatunkowo herbaty liściaste. Na szczęście specjalistycznych sklepów herbacianych, takich jak ten sklep internetowy Camellia Sinensis znajdziemy sporo – tym bardziej w internecie, a zakupy w nich wcale nie oznaczają wysokich wydatków. W e-sklepach nabędziemy herbaty paczkowane, ale także herbata na wagę (www.camelliasinensis.pl/pol_m_herbaty-100.html/), akcesoria herbaciane, porcelanę oraz akcesoria do jej zaparzania. Z racji iż herbaciarnie cieszą się wielkim powodzeniem, produkty są zawsze najwyższej jakości.

Którą herbatę wybierzemy w letni poranek czy też zimowy wieczór, zależy tylko od naszej fantazji. Herbata występuje bowiem w wielu odmianach. Najpopularniejsza to czarna, ulung (niebieska) oraz zielona. Herbata zielona jest produktem najmniej przetworzonym, liście poddaje się suszeniu bezpośrednio po zbiorach. Powoduje to, że zawiera najwięcej ważnych składników, ponieważ nie traci ich w procesie fermentacji. Zielona herbata sklep internetowy zapobiega tyciu, posiada właściwości antyoksydacyjne, działa tonizująco, uspokaja i relaksuje. Jest bardzo zdrowa, zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na raka. Zapobiega starzeniu się komórek i pobudza… szybciej niż kawa.

filiżanka herbaty
Autor: Blomus
Źródło: www.smakprostoty.pl
Herbata jest napojem o dużych właściwościach zdrowotnych, ale trzeba pić ją z umiarem. 4-5 filiżanek codziennie wystarczą. W miarę możliwości dobrze jest pić ją godzinę po jedzeniu. Dobrze dobrana i właściwie przygotowana, może pomóc zachować zdrowie i urodę.