Wybierając garnki do kuchni, które chcemy, by służył nam bardzo długo, warto pomyśleć o naczyniach żeliwnych. W kwestii długowieczności nie mają sobie równych.

żeliwne patelnie
Autor: Phu Thlnh Co
Źródło: https://www.flickr.com

Żeliwne patelnie mają dużo plusów. Jeśli się na nie zdecydowaliśmy, to nie jest to dziwne, ponieważ są one dobrym wyborem. Temperatura na nich rozchodzi się bardzo równomiernie, dzięki czemu na przykład mięso jest równo upieczone. Żeliwne patelnie (zobacz żeliwne patelnie) może i nagrzewają się dłuższy czas, jednak również długo stygną, o czym trzeba pamiętać. Kupno takich naczyń to doskonała decyzja, jeżeli chcemy mieć garnki odpowiednie na każdy typ kuchenek. Jeśli mamy w domu dwie różne, na przykład jedną na gaz, a drugą indukcyjną, to takie garnki będą dobre na różne urządzenia.
Garnek jak i pokrywa żeliwna to trwałość, jaka objawia się nie tylko w latach, ale także w świetnym stanie tego typu naczyń. Na różnych garnkach czy patelniach widoczne są rysy, z kolei żeliwne garnki są na to odporne. Naczynie oraz pokrywa żeliwna mogą bez problemu być wykorzystywane w piekarnikach albo na ogniskach. Potrawy przygotowane w taki sposób posiadają świetne walory smakowe.
garnek
Autor: Vittore Comforto
Źródło: Vittore Comforto
Także garnki żeliwne emaliowane, są lepszym wyborem od klasycznych emaliowanych naczyń. Długo trzymają ciepło. W taki sposób potrawa postawiona na stół będzie długo ciepła. Garnki tego rodzaju z pewnością dużo ważą, jednak dzięki temu są bardzo stabilne.

Jeżeli przeraża nas wizja tego, iż dziecko wywróci garnek znajdujący się na piecu, to z naczyniami z żeliwa nie musimy się o to martwić. Po prostu, garnki żeliwne to świetny Wybór.