Tag : wino

3 posts

nalewak do wina
W jakim kieliszku serwować czerwone wino, a w którym białe wino? Po czym poznać kieliszek do brandy oraz likieru? Upewnij się, czy wiesz, w jakim szkle serwować przeróżne alkohole. Znajomość stołowego savoir vivre zapewni prawidłową oprawę nie tylko w czasie spotkania przy drinku z kamratami, ale także podczas kilkudaniowego obiadu.
butelki wina
Dotąd wino wywoływało skojarzenia z wysmakowaną elegancją i pałacową etykietą. Nasza narodowa tradycja daleka jest od delikatnych bukietów i delektowania się smakiem. Na większych ważnych uroczystościach króluje nieśmiertelny kieliszek oraz wesołe sto lat.
piękne dębowe beczki
We Francji, czy we Włoszech panuje dobry obyczaj picia dobrego wina podczas obiadu lub kolacji. Kiedy wędrujemy po tych regionach z pewnością wiele razy staliśmy się świadkiem tego typu obrazków. Wówczas zapewne zazdrościliśmy naszym zachodnim sąsiadom, że mogą sobie na coś takiego pozwolić. W końcu w tych właśnie państwach każda kraina ma własne winnice i tajemne receptury, których historia sięga średniowiecza i strzeżone przez mnichów. Tymczasem, dzięki wejściu naszego kraju do Wspólnoty Europejskiej, także my możemy sobie pozwolić na wysokiej klasy wino, nie wydając przy okazji wielkich sum.
PAGE TOP